boxová stáj

17. února 2008 v 18:48 |  stáje-ustájení
Box je uzavřená stáj pro jednoho koně o rozměrech asi 3x3 metry, v níž se kůň může volně pohybovat. Mřížemi v horní polovině boxu můře kůň pozorovat, co se kolem něho ve stáji děje. Většinou jsou boxy řazeny po obozu stranách prostřední uličky ve stájích. Pro jezdce, který svého koně denně vyvádí ven, ke box stejně jako kdysi nepraktičtější. Kůň je kdykoli k dispozici a pod dohledem, zůstává čistý a můžete snadno pozorovat, jak a kolik žere a pije. Často se o koně starají stájníci a vy sami tedy s péčí o něho a s vykydáváním hnoje nemáte žádnou práci.
Kůň držený v boxu musí mít ale společnost. V boxu se musí kůň moci pohybovat a mít možnost si také, v případě potřeby lehnout.
Pozor!
Nezáleží na tom, jak je box velký. Nesmíte však zapomínat, že váš kůň potřebuje pohyb, místo a společnost ostatních koní. Pokud váš kůň stojí v boxu, postarejte se o to, aby mohl pravidelně také ven (do padoku nebo na pastvu) a byl přitom pohromadě se svými druhy. Navíc se musíte postarat o denní pohyb a zajistit koni přitom také rozptýlení!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kittanya Kittanya | E-mail | Web | 20. června 2008 v 19:03 | Reagovat

Myslím, že když se někdo nestará o svého koně, myslím tím kydání, pucování, krmení, tak to prostě není ono.. Nemůžu si pomoct.. Mě to baví☺...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama