volná stáj

17. února 2008 v 19:12 |  stáje-ustájení
Koně, kteří jsou drženi ve volné stáji, jsou vždycky ve větší skupině pohromadě a mají k dispozici dost místa, aby se mohli po stáji volně pohybovat. To je pro zvířata samozřejmě podstatně příjemnější, než výt zavřená v úzkém boxu. Mohou tak pěstovat kontakty se svými druhy. Ideální je volná stáj, z níž mají koně volně přístup do padoku.
Pozor, nebezpečí!
Když držíte více koní pohromadě, musíte dávat pozor na několik věcí najednou. Počet koní nesmí být moc velký, jinak nebudou mít zvířata dost místa a začnou se mezi sebou kousat, kopat a prát. Když mezi ně přivedete nového koně, měli byste zvířata na sebe pomalu navykat a první vydávat pozor, aby prvotní hádka o místo ve skupině nevyústila ve skutečný boj.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kittanya Kittanya | E-mail | Web | 20. června 2008 v 19:09 | Reagovat

Jojo, a pak je sranda na koně sednout, když je takhle vydováděný:-D V Irsku nechávají poníky přes zimu na ostrově, kde si sami musí hledat potravu a starat se o sebe. Jejich poníci mají narozdíl od jiných koní tu vlastnos, že v takové přírodě dokáží přežít. Pak koňáci nasednou do loďky, koník za nimi na vodítku plave a pak jej začnou trénovat. Mají totiž velmi tvrdou kostituci. Navíc v jejich zemi je hodně minerálů, koně, kteří se pasou na takové trávě mají silnější kosti ahlavně nohy, tím pádem mají méně úrazů v závodech. Když se pak kříží s anglickými, vznikne hbitý, statný a tvrdý kůň. No jo, ale pak po zimě na něj nasednout, to je umění.. Irové to mají v krvi. Navíc, když pak za koňmi poprvé přijedou na ten ostrov, tak to chce umění získat si jejich důvěru... A to už je tžší....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama