Jezdecká stáj Baudis

13. června 2008 v 17:55 | ElinQa |  Jízdárny a ranče...
Jezdecká stáj Baudis byla založena v roce 1990 a postupně se transformovala až do dnešní podoby. Dnes zde máme ustájeno v průměru více než 25 koní. Začínali jsme jako jezdecká stáj, která nabízela v té době dosti neobvyklou službu a to možnost komerční jízdy na koních. Měli jsme dva vlastní koně a další čtyři pronajaté. Přesto, že o tyto služby byl zájem, přešli jsme na aktivitu podstatně ekonomicky nejistější - ukázky westernového ježdění, pronájem koní a jezdců pro film a reklamu a v neposlední řadě také kaskadérské výkony na koních.

Jezdci z naší stáje se každoročně účastní velkých westernových akcí jako jsou: jízda dostavníku Welss Fargo, Československý Pony Express a další podobné akce. V roce 1996 jsme se přestěhovali o několik kilometrů dále a dnes sídlíme v pronajatém objektu statku na Zadní kopanině.
Postupem času jsme se začali aktivně věnovat i sportovní stránce jezdeckého sportu. Orientujeme se především na parkurové ježdění, v němž se účastníme parkurových závodů po celé republice. S tímto je spojena i hlavní náplň jezdeckého oddílu, jež se snaží přivést ke koním i mladé adepty tohoto sportu. Abychom se těmto aktivitám vzhledem k jejich ekonomické náročnosti mohli věnovat, je stáj dále směrována též jako jezdecká škola a napomáhá lidem poznat krásu jízdy na koních. Avšak vyjížďky a nebezpečné aktivity jako je zapůjčení koně začátečníkovi a jeho vypuštění s mladým lehce pokročilým človíčkem do terénu od nás nečekejte.
Na statku je k dispozici krytá jízdárna, která sice není úplně ideální svými rozměry (14 x 24 m), ale jsme rádi, že ji máme a umožňuje nám pracovat s jezdci i v době nepřízně počasí. K dispozici je i velká písková jízdárna se skokovým materiálem, na níž pořádáme ročně minimálně dvoje neoficiální skokové závody, na nichž se schází ve čtyřech soutěžích kolem 150 závodníků. Samozřejmostí jsou i výběhy. Vyjížďky jsou v našem okolí díky krásné krajině Radotínského potoka a Karlštejnska nádherné. Snažíme se se všemi vycházet jako s kamarády a radou i pomocí jim pobyt u koní zpříjemnit.
Stránka stájí:Tady
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikneš???

Ne-e...xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama